Virslīgā pirmā četrinieka spēlēs uzvaras gūst “Tenax Dobele” un Ludzas “Latgols”

15.02.2020 14:51

Šovakar SynotTip handbola Virslīgas turnīrā notika divas spēles, kurās pie uzvarām tika "Tenax Dobele" un "Latgols", kas pārspēja attiecīgi "Celtnieks Rīga" un "Ogres" komandas.

"Tenax Dobele" sezonas pirmajā daļā Rīgas komandu apspēlēja abās tikšanās reizēs, savukārt rīdziniekiem bija izdevies triumfēt tradicionālajā pirmssezonas turnīrā Rīgas čempionātā. Dobeles komanda ļoti pārliecinoši iesāka spēli, darbojās labāk gan aizsardzībā, gan uzbrukumā un pirmajā puslaika daļā ieguva komfortablu astoņu vārtu pārsvaru – 15:7.

Atlikušajā puslaika daļā laukumā bija vērojama līdzīga spēle, taču Dobele vienalga spēja saglabāt itin drošu handikapu – 20:14. Tuvāk par pieciem vārtiem šajā spēlē "Celtnieks Rīga" nevienā brīdī netika. Mājinieki meistarīgi kontrolēja notikumus laukumā un galarezultātā izcīnīja panākumu ar 33:24.

Dobeles komandas sastāvā rezultatīvākais ar astoņiem vārtiem bija Māris Veršakovs, piecus guva Oskars Arājs, bet pa četriem pievienoja Nils Miķelsons, Ņikita Pančenko un Andis Ērmanis. Rīdzinieku rindās labākais ar deviņiem vārtiem bija Aleksejs Haisa, savukārt četras reizes pretinieku vārtsargu pārspēja Artis Kurmēns.

Citā pirmā četrinieka spēlē Ludzas "Latgols" uzņēma "Ogri". Abas komandas līdz šim otrajā posmā pie uzvarām nebija tikušas. Gan ludzānieši, gan ogrēnieši mača ievadā spēlēja ātru handbolu, kā rezultātā bija vairāki nelieli izrāvieni un vairākas reizes notika vadības maiņa. Puslaika izskaņu nedaudz labāk nospēlēja ludzānieši, kuri pirmo puslaiku uzvarēja ar 16:14.

Pēc pārtraukuma laukumā risinājās līdzīga spēle. Ogrēnieši vairākas reizes pietuvojās līdz minimumam, bet rezultātu izlīdzināja 57. minūtē pēc Jāņa Bauzes vārtu guvuma. Ludzānieši pārliecinoši nospēlēja mača beigas, galarezultātā izcīnot uzvaru ar 35:32. Endijs Kušners uzvarētāju sastāvā bija rezultatīvākais ar 14 vārtiem, savukārt deviņus guva otrs uzbrukuma līderis Raivis Gorbunovs. Ogres sastāvā pa deviņiem vārtiem guva Jānis Bauze un Rolands Ivanovs.