Pareizs uzturs ir sportista panākumu atslēga: iesaka EHF eksperti

24.03.2023 11:40

Pareizs uzturs ir ļoti būtisks sportista ikdienā, lai maksimāli palielinātu enerģijas daudzumu un veiktspēju. Lai palīdzētu spēlētājiem un viņu treneriem izprast handbola prasības, EHF Kompetenču Akadēmija (EHF Competence Academy & Network) ir publicējusi visaptverošu pareiza uztura rokasgrāmatu, kas pieejama ikviena bez maksas. 

Kāpēc pareiza uztura ievērošana ir tik būtiska? Tas veicina sportista snieguma paaugstināšanos, uzlabo gremošanas sistēmas darbību, ķermeņa uzbūvi un vispārējo veselību, kā arī atvieglo atveseļošanās procesu un novērš iespējamu pataloģiju un traumu iegūšanu. 

Publicētajā materiālā, kura līdzautori ir Alehandro Martiness Rodrigess, Karmena Mančado Lopesa un Hosē Migels Martiness Sancs no Alikantes Universitātes, tiek pētītas handbola spēlei nepieciešamās enerģijas patēriņš un tas, kā spēlētājiem, ar pareiza uztura ievērošanu, to vajadzētu uzkrāt pirms treniņiem un sacensībām.

Rokasgrāmatā ir sīki aprakstītas nepieciešamās uzturvielas, tostarp olbaltumvielas, ogļhidrāti un tauki, kā arī ieteiktas iespējamās ēdienreizes, ar kurām var nodrošināt nepieciešamo uzturvielu uzņemšanu. Tā kā sievietēm un vīriešiem ir dažādas prasības, rokasgrāmatā ir nošķirts pareiza uztura plāns katram dzimumam.

Tāpat, materiālā tiek uzskaitīti arī nevēlamie pārtikas produkti no kuriem sportistiem nepieciešams izvairīties. 

Rokasgrāmata (angļu valodā) pieejama ŠEIT.


Informācijas avoti: www.eurohandball.com

Foto: Dace Eihvalde